Nespútaný Island a oddych v modrej lagúne

Nespútaný Island a oddych v modrej lagúne

Pocíťte silu nespútanej prírody na škandinávskom ostrove Island. Zažite masívne útesy a mohutné gejzíry. Cesta nás povedie od sopiek po vodopády, od tuleňov na pláži až po veľryby na otvorenom mori. Na záver si doprajeme zaslúžený oddych v termálnych horúcich vodách modrej lagúny. 

Termín zájazdu: v mesiacoch  apríl - september

Trvanie cesty: 7 dní alebo podľa vlastného výberu

Čo všetko zažiješ: 

Gerðuberg Cliffs – sopka Snaefellsjokull – sopka Kirkjúfell – pláž Langaholt – tulene – Golden Circle – nár. park Thingvellir – gejzír Strokkur – Vodopád Gullfoss – Blue Lagoon


Program cesty:  

1. DEŇ
Po prílete do Reykjavíku spoznáme večerné mesto, dáme si večeru a objavíme jeho nočný život v niektorej z početných kaviarní.

2. DEŇ
Reykjavík - mesto s polovičným počtom obyvateľov ako Košice má toho veľa čo ponúknuť. História, umenie aj pešie výlety do bezprostredného okolia. Necháme si preto naň celý dnešný deň.

3. DEŇ
V prenajatom aute vyrážame na tretí deň na poloostrov Snaefellsness, asi 2 hodiny severne od hlavného mesta. Obdivujeme miestne bazaltové stĺpy, útesy Gerðuberg, slávnu fotogenickú sopku Kirkjúfell aj sopku Snaefellsjokull - podľa ktorej Verne napísal dielo "Cesta do stredu zeme". Tu sa nachádza aj jedna z mála zlatých pláži Islandu - Langaholt. Na opustenej farme a pláži Ytri - Tunga sa počas leta vyskytujú tulene. Celodenný výlet ukončíme opäť v Reykjavíku.

4. DEŇ
Absolvujeme tunajšiu povinnú jazdu - zlatý okruh Goden Circle. Zažijeme Silfru - miesto medzi dvomi litosferickými doskami na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v národnom parku Thingvellir. Ako by sme mohli obísť ostrov gejzírov bez gejzírov? V geotermálnej oblasti si ich užijeme naplno, vrátane gejzíru Strokkur, ktorý vybuchuje každých pár minút. Okruh ukončujeme jedným z najkrajších vodopádov ostrova - vodopádom Gullfoss.

5. DEŇ
Cestujeme na juh. V okolí mesta Vík je známe stroskotané lietadlo v oblasti Solheimasandur. Sopky tu vytvorili aj čarovné pláže s čiernym pieskom, ako je Reynisfjara Beach, Black Beach či Breiðamerkursandur. Toto škandinávske neprečítateľné slovo znamená v preklade "diamantová pláž". Nazýva sa tak kvôli úlomkom ľadovca, ktoré tu more vyplavuje a vďaka hre svetla vyzerajú ako diamanty. Dnes sa ubytujeme v tejto časti ostrova.


6. DEŇ
Predposledný deň musí byť o pravých autentických zážitkoch Islandu. V prvom rade to je pozorovanie veľrýb, čo je pre nás suchozemcov úplne unikátny zážitok. Stretnutie s týmito masívnymi zvieratami zostane vyrytý do našich spomienok už navždy. A ako vždy s PROtourom, na záver si doprajeme trochu oddychu. Keďže opaľovanie na pláži tu akosi neprichádza do úvahy, užijeme si horúce pramene modrej lagúny - Blue Lagoon. Na ucestované končatiny pôsobí horúca voda ako zázrak. Relaxačný účinok podporí zmes morskej (70%) a čerstvej (30%) vody, silice, minerály a riasy.

7. DEŇ
Dnes plní zážitkov letíme domov.

Ubytovanie:
Počas celého zájazdu je ubytovanie zabezpečené v 3* kvalitných hoteloch.

Všetky hotely majú ideálnu polohu vzhľadom na náročnosť presunov vrámci programu. Štandardný čas check-inu je o 14:00 a check-out je do 12:00. V prípade, že to bude potrebné, batožinu si vždy môžeme nechať v strážených priestoroch na recepcii.


Lety:
Preferujeme lety s kvalitnými spoločnosťami. Pri tomto zájazde využívame letecké spoločnosti Austrian Airlines, v prípade lepšieho spojenia alebo na vašu žiadosť vieme využiť aj služby Wizzair.

Cena zájazdu: 
1895.00€ (pri obsadení izby dvoma osobami a skupine min. 6 osôb)


Cena zahŕňa:
» ubytovanie v štandardných izbách s raňajkami
» letenka a všetky letiskové taxy
» prenájom auta
» slovenský sprievodca
» poistenie insolventnosti


Cena nezahŕňa:
× stravu okrem raňajok
× vstupy, ktoré nie sú spomenuté vyššie
× cestovné poistenie klientov

Galéria

Mám záujem

* Odoslaním formuláru dávam súhlas na spracovanie osobných údajov

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že stránky prehliadate, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií