Víza

Ak sa chystáte na cesty do krajín, kde sú pre Slovákov potrebné víza, alebo si nie ste istý či ich potrebujete, môžete stráviť hodiny na rôznych webových stránkach, vypĺňaním formulárov, alebo na ambasádach. Môžete to však tiež nechať na nás. Pre ľudí so slovenskou národnosťou ponúkame vízové služby podľa potreby, aj do krajín bez priameho zastúpenia v okolitých štátoch. Víza sa líšia podľa účelu (turistické, obchodné, skupinové) a lehotou vydania (zvyčajne 21, 30 alebo 90 dní).

Dôležité informácie pred podaním víz

  • žiadosti o udelenie je nutné podať vždy s dostatočným predstihom;
  • uvedené lehoty pre vybavenie víz sú iba orientačné – nemôžeme niesť zodpovednosť za to, či ich príslušné úrady dodržia;
  • za sprostredkovanie vybavenia víz si účtujeme sprostredkovateľský poplatok;
  • udelenie víz je vždy plne v kompetencii zastupiteľských úradov, pri zamietnutí je poplatok za vízum, ako aj sprostredkovateľský poplatok nevratný;
  • viac informácií o vízach nájdete na stránkach www.mzv.sk

Čo u nás dostanete v rámci vybavovania víz? 

  • poradíme, čo všetko potrebujete na vybavenie víz
  • vyzdvihneme Vaše dokumenty
  • budeme Vás informovať o stave vybavovania víz
  • doručíme vybavené víza
  • doručíme Vám späť Vaše dokumenty

CENNÍK ZABEZPEČENIA VÍZ

KANADA

Pre návštevu Kanady je potrebné vybaviť turistické vízum ETA. Tento dokument sa vybavuje elektronicky a je prepojený s pasom. Má platnosť 5 rokov alebo do doby ukončenia daného pasu (ak je to menej ako 5 rokov).

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 25 EUR 1-2 dni


USA

Na vstup do USA je potrebné, aby cestujúci vlastnil biometrický pas vydaný po 15.1.2008 a vyplnil podklady k žiadosti o elektronické vstupné vízum ESTA. Po schválení je vízum spárované s vašim pasom a má platnosť 2 roky. Maximálny pobyt občanov SR na vízum ESTA je 90 dní. Podľa novely zákona z USA od 06.08.2019, ľudia ktorí boli od roku 2011 v Iráne (a v niektorých ďalších krajinách) nemôžu cestovať do USA na elektronické vstupné vízum ESTA ale len na turistické víza.

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 40 EUR 1-2 dni


AUSTRÁLIA

Pre vstup do Austrálie potrebujete biometrický pas platný aspoň 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny. Turistické víza sú platné na 12 mesiacov, z toho sa v Austrálii môžete zdržiavať dokopy maximálne 3 mesiace. Vízum umožňuje opakovanie vstúpiť a vystúpiť z územia Austrálie. Odporúčame však začať vybavovať víza aspoň 40 dní pred odletom, nakoľko si austrálska ambasáda môže vyžiadať rôzne doplnkové dokumenty. Pre našich klientov, ktorí majú víza ako doplnkovú službu k letenke do Austrálie vybavíme víza bezplatne.

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 50 EUR 1-2 dni


RUSKO

Pre cesty do krajiny sa vyžaduje cestovný pas a vízum, o ktoré sa žiada na ruskom vízovom centre. Pre cesty do Leningradskej oblasti (Petrohradu) a Kaliningradu s dĺžkou pobytu do 8 dní je možné požiadať aj o elektronické víza, ktoré naším klientom ku zakúpenej letenke alebo ubytovaniu vybavíme zdarma. 

K žiadosti o víza vám stačí platný cestovný pas a fotografia, ostatné dokumenty vybavíme za vás. Za expresné vybavenie víz a iné špecifické vízové požiadavky je poplatok.

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 130 EUR 5-7 pracovných dní
Obchodné 165 EUR 5-7 pracovných dní


MONGOLSKO

Aj pre vstup do Mongolska je pre občanom SR potrebný platný cestovný pas (aspoň 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny) a od 1.1.2016 aj platné vízum. Vízum platí na 3 mesiace od dňa udelenia a dĺžka pobytu v Mongolsku je maximálne 30 dní. 

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 145 EUR 5 – 7 pracovných dní


ČÍNA

Na cestu do Číny je potrebný pas platný aspoň 6 mesiacov po návrate a vízum. Od októbra 2019 sú všetci občania vo veku 14-70 rokov povinní pri podávaní žiadosti odovzdať aj odtlačky prstov. Po podaní žiadosti o víza a odovzdaní všetkých potrebných dokumentov musíme rezervovať najbližší voľný termín, kedy sa žiadateľ osobne dostaví na konzulát v Bratislave. Víza platia na 3 mesiace (s maximálnou dĺžkou pobytu v krajine 30 dní) a 1 vstup. V prípade obchodných víz je navyše potrebný pozývací list od čínskej organizácie s okrúhlou pečiatkou a čínskym podpisom.

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 120 EUR Závisí od termínu návštevy konzulátu 
Obchodné 140 EUR Závisí od termínu návštevy konzulátu


JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Od apríla 2016 zaviedla Juhoafrická republika vízovú povinnosť pre občanov SR. Samozrejme potrebujete cestovný pas platný aspoň 30 dní po plánovanom odchode z krajiny a 2 voľné vízové strany. Ak plánujete s JAR navštíviť zároveň aj Svazijsko, Zimbabwe alebo Lesotho dajte nám vedieť už vopred, v tomto prípade sa vybavujú viacvstupové víza a konzulát žiada ešte dokumenty extra. O víza môžete žiadať najskôr 3 mesiace pred plánovanou návštevou JAR, platia na konkrétny termín podľa leteniek a itinerára. Vybavenie trvá 7-10 dní bez možnosti expresu.

TYP VÍZ CENA NA OSOBU DOBA VYBAVENIA
Turistické 65 EUR 7 - 10 pracovných dní


Samozrejme vám vieme pomôcť aj s vízami do iných krajín (Tanzánia, Keňa, Bielorusko, Srí Lanka, Vietnam a iné). 

Stačí, aby ste nás kontaktovali. 


Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že stránky prehliadate, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií