Safari a relax na pláži v Keni

Safari a relax na pláži v Keni

Keňa je synonymom safari a je ideálnou kombináciou afrického exotického šarmu a prvej svetovej turistickej infraštruktúry. Cestovatelia sú tu už po desiatky rokov svedkami Veľkej migrácie alebo sa vydajú po stopách slávnej Veľkej päťky. Niektoré národné parky sú len pár hodín jazdy od medzinárodného letiska v Nairobi. Jedným z nich je svetoznámy park Masai Mara. Spolu s tanzánskym Serengeti formujú tie najrôznorodejšie a najúžasnejšie ekosystémy v Afrike. Najlepší čas, kedy môžete Keňu navštíviť sú letné mesiace od júla do októbra. Počas safari vám vyberieme zaujímavé ubytovania v lodžiách a v luxusných kempoch a nezabudnuteľné sú aj piknikové obedy v prírode. Okrem pozorovania zvierat v ich prirodzenom prostredí môžete zažiť aj kultúrne safari a navštíviť miestnych. Odvážnejší sa môžu vydať na strmé svahy pohoria Mount Kenya – je to druhá najväčšia hora Afriky.


Termín zájazdu: v mesiacoch júl - október 

Trvanie cesty: 10 dní alebo podľa vlastného výberu  mesiacoch júl - október


Čo všetko zažiješ? 

Nairobi – Národný park Amboseli – Národný park Tsavo West – Národný park Tsavo East – Diani Beach  

Program cesty: 

1. DEŇ
Odlet z Viedne. 

2. DEŇ
Príchod do Laosu a Luang Prabang. Mesto bolo silne ovplyvnené Francúzskom a je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa na polostrove tvorenom Mekongom a riekou Nam Khan. Luang Prabang je ideálnym miestom na odpočinok, aktívne výlety a spoznanie lokálnej gastronómie. Je plné nádherných koloniálnych víl, výborných reštaurácií, kaviarní a budhistických chrámov.

3. DEŇ
Posuniete sa smerom na východ a deň strávite v džípoch vozením sa po Národnom parku Amboseli. Park sa rozprestiera na kensko-tanzánskej hranici a dobre odtiaľto vidno na severnú stranu hory Kilimanjaro. Je známy ako najlepšie miesto na svete kde sa dostanete k voľne sa pohybujúcim slonom. Navštíviť môžete aj tradičnú masajskú dedinu. Večer, keď už nasajete pravú africkú atmosféru, vás transfer odvezie do kempu.

4. DEŇ
Na ďalšie ráno smerujete do najstaršieho a najväčšieho parku v Keni - Národného parku Tsavo, konkrétne do jeho západnej časti. Popri nádherných výhľadoch  na okolitú prírodu máte veľkú šancu vidieť „veľkú päťku“ afrických zvierat – leva, čierneho nosorožca, byvola, slona a leoparda. Večer si oddýchnete v hoteli s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.

5. DEŇ
V tento deň sa vydáte preskúmať východnú časť parku Tsavo. Rovnako aj dnes budete pozorovať rôzne druhy zvierat a dychberúcu okolitú prírodu.

6. DEŇ
Po raňajkách budete pokračovať jazdou cez národný park smerom ku pobrežiu. V poobedných hodinách prídete do hotela priamo na pláži.

7.-9. DEŇ
Tri dni úplného oddychu – tá vás čaká na pobreží kenského mora na nádhernej Diani Beach, v štvorhviezdičkovom all inclusive rezorte.

10. DEŇ
Check-out z hotela, transfer na letisko v Mombase a odlet do Viedne.

Ubytovanie: 

Počas safari časti je zabezpečené ubytovanie s polpenziou a počas jazdy safari je k dispozícii piknikový obed. Kempy a lodžie sú na úrovni 3* a 4* hotelov. Všetky ubytovania majú veľmi milý a ochotný personál a samozrejme čo najlepšie umiestnenie. Ubytovanie na Diani Beach je v luxusnom 4* hoteli priamo pri pláži. Tento hotel je už so službami all inclusive.

Lety: 

Preferujeme lety s kvalitnými spoločnosťami. Najviac využívame letecké spoločnosti Emirates, Qatar Ariways, Turkish Airlines.  


Cena zájazdu: 1700.00 € (pri obsadení izby a safari auta dvomi osobami)

Keďže je tento zážitok nezabudnuteľný pre deti, za dieťa do 12 rokov zaplatíte 830 EUR.


Cena zahŕňa: 

» privátne safari pre 2 osoby podľa programu, privátny džíp
» 
celodennú prehliadku mesta Nairobi (s raňajkami)
» 
stravu počas safari formou plnej penzie + voda, káva, čaj
» 
ubytovanie v 4* hoteli na Diani Beach
» 
transfery počas celého zájazdu
» 
anglicky hovoriaceho sprievodcu/ šoféra
» 
leteckú záchrannú službu počas safari v prípade potreby
» 
poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa: 

× letenku do Nairobi s návratom z Mombasy
× stravu mimo programu
× vstupy do parkov a fakultatívne výlety
× iný servis ako je spomenutý v programe
× osobné výdavky počas cesty
× cestovné poistenie (s tým vám radi pomôžeme)
× prepitné (približne 20 USD na deň pre sprievodcu a 5 USD v hoteloch)
× dopravu na letisko a z letiska vo Viedni 

Itinerár zájazdu

Galéria

Mám záujem

* Odoslaním formuláru dávam súhlas na spracovanie osobných údajov

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že stránky prehliadate, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií