Safari v Tanzánii a relax na Zanzibare

Safari v Tanzánii a relax na Zanzibare

Pokiaľ ide o zážitok safari, práve to neskutočné množstvo druhov divokých zvierat, výnimočné národné parky a rezervácie robia Tanzániu tým pravým miestom kam utečiete od každodennej rutiny. Nájdete ju na východnom pobreží Afriky a patrí k nej aj známy exotický ostrov Zanzibar. Národné parky Tanzánie, ako sú napríklad Manyara Lake, Ngorongoro, Tarangire a svetoznámy Serengeti, ponúkajú návštevníkom jedinečnú príležitosť uvidieť Veľkú päťku a k tomu aj ďalšie iné zvieratá, ktoré neuvidíte nikde inde na svete. Tanzánia je tiež domovom Masajov a žiadna návšteva Tanzánie by nebola úplná bez toho aby ste videli kolísku ľudstva v Olduvai Gorge. Pre tých odvážnejších je tu aj výstup na horu Mount Kilimanjaro, alebo na menšiu horu Mount Mara. Za slnkom, krásnymi plážami a oddychom choďte bezpochyby na Zanzibar, zamilujete si to tam.


Termín zájazdu: v mesiacoch jún - august 

Trvanie cesty: 17 dní alebo podľa vlastného výberu 


Čo všetko zažiješ? 

Arusha – jazero Manyara – prales Národného parku Ngorongoro – Národný park Serengeti – kráter Ngorongoro – Národný park Tarangire – pláže Nungwi a Kendwa na Zanzibare

Program cesty:  

1. DEŇ
Odlet z Viedne a nočný let s jedným prestupom.

2. DEŇ
Po prílete na letisko v Kilimanjaro vás počká šofér a následne vás odvezie do mesta Arusha, do hotela. V tento deň sa aklimatizujete, načerpáte pravú africkú atmosfréru a oddýchnete si po dlhej ceste.

3. DEŇ  
Z Arushe vyrazíte na svoju prvú safari výpravu hneď ráno a zamierite k Národnému parku pri jazere Manyara. Cesta trvá približne 2 hodiny, po ceste sa ale zastavíte v mestečku Mto Wa Mbu – je tu veľmi zaujímavé trhovisko s výrobkami a čerstvými surovinami. Stretávajú sa tu lokálne kultúry a dokonca jej toto miesto rajom loveckých suvenírov. Po krátkej zastávke budete pokračovať v ceste a vstúpite do Národného parku Lake Manyara. Okolo jazera sa zvieratá zdržiavajú celoročne a preto môžete očakávať, že tu uvidíte viaceré druhy zvierat - napríklad levy lezúce po Akáciách. Pozorovatelia vtáctva si tiež prídu na svoje - ohromia vás veľké kŕdle plameniakov alebo hrozivo krúžiace dravé vtáky. Pre viac dobrodružstva sa tu dá doplatiť výlet na kanoe, trvá približne 2,5 hodiny. Večer je už na pokojnom hoteli, no netreba moc ponocovať – čaká vás skoré vstávanie.

4. DEŇ 
Dnes vyrazíte vo veľmi skorých ranných hodinách na deň plný skúmania legendárneho parku Serengeti. Začnete s vyhliadkovou jazdou smerom k NP Serengeti a prejdete cez hmlisté dažďové pralesy Národného parku Ngorongoro. Tam, v hustom poraste pri troche šťastia uvidíte byvolov, paviánov, slony alebo aj leoparda. Štvorhodinovú cestu môžete prerušiť v takzvanej kolíske ľudstva – Múzeu Olduvai Gorge alebo v typickej masajskej dedine Masai Boma. Máte príležitosť zažiť ich tradičný tanec a nakúpiť si suveníry na miestnom trhu. Po piknikovom obede v prírode je čas preskúmať Národný park Serengeti. Nocujete priamo na savane, v plne vybavenom stane s posteľou, toaletou a posedením. Určite na vás zapôsobí ikonický výhľad na savanu a na ohromný počet zvierat, ktoré sa tu vyskytujú.

5. DEŇ 
Ani piaty deň nie je na vylihovanie. Vstávate ešte pred svitaním, pretože sa zúčastníte „jazdy za východom slnka“. Keď slnko „zapáli“ savanu, budete mať najlepšiu príležitosť vidieť predátorov v akcii. Využívajú totižto šero a nižšie teploty aby bol ich lov úspešný. Je to ideálny čas vidieť levy, leopardy a gepardy v akcii a taktiež prebúdzanie sa stád zebier, pakoní a iných bylinožravcov. Po nezabudnuteľnom ráne sa vrátite späť do kempu na neskoré raňajky a pred vyhliadkovou jazdou parkom Serengeti sa ešte osviežite. Obed znova zažijete formou pikniku v prírode a poobede sa vrátite do kempu na večeru a oddýchnete si po náročnom dni. 

6. DEŇ  
V tento deň po príjemných raňajkách na terase v kempe vyrazíte na cestu späť smerom ku kráteru Ngorongoro. Jazda bude znova cez park Serengeti, tento krát však inokadiaľ, aby ste zažili nové výhľady a mali ďalšie možnosti pozorovať divo-žijúce zvieratá. Môžete tu vidieť tisíce zvierat: pakone a zebry migrujúce v jednom stáde, pôvabné žirafy, skákajúce antilopy a gazely, slony africké a pri troške šťastia aj predátorov. Nocľah budete mať špeciálny: v kempe na okraji krátera Ngorongoro. 

7. DEŇ  
Prvý týždeň ukončíte cestou do krátera Ngorongoro. Niektorí ho považujú za ôsmy div sveta. Je domovom viac ako 120 druhov cicavcov a to vrátane Veľkej päťky. Tu môžete vidieť ohrozený druh nosorožca čierneho, hrochy a iné zvieratá. Niečo, čo sa nedá zažiť na žiadnom inom mieste našej planéty. Po zážitkovom dopoludní sa naobedujete znova v prírode pri tzv. Hippo Pool a zamierite k mestu Karatu, kde budete mať aj ubytovanie.

8. DEŇ  
So safari sa rozlúčite z vtáčej perspektívy. Zažijete ju totiž z teplovzdušného balóna v Národnom parku Tarangire. Meno dostal podľa rieky, ktorá ním preteká a je lemovaná akáciami a baobabmi. Počas obdobia sucha tadiaľto prechádzajú tisíce zvierat hľadajúc vodu. Len v tomto národnom parku môžete vidieť ohrozené druhy živočíchov – Kudu veľký, Rovnorožec Beisa a Liskavec popolavý. Piknik budete mať tento krát na mieste s výhľadom na rieku. V popoludňajších hodinách sa vrátite do Arushe.

9. - 16. DEŇ    
Na deviaty deň opúšťate pevninskú Afriku a krátkym, 1,5 hodinovým letom sa dostávate na ostrov korenia – Zanzibar. Po dlhých cestách, plní zážitkov a dojmov ich môžete pokojne spracovávať celý ďalší týždeň. Necháte sa rozmaznávať all inclusive službami hotela priamo na nádhernej pláži tohto ostrova.

17. DEŇ  
Transfer z hotela na letisko a odlet domov.

Ubytovanie: 

Počas safari časti je zabezpečené ubytovanie s polpenziou a počas samotnej vyhliadkovej jazdy je k dispozícii piknikový obed. Kempy a lodžie sú na úrovni 3* a 4* hotelov. Všetky ubytovania majú veľmi milý a ochotný personál a samozrejme čo najlepšie umiestnenie. Ubytovanie na Zanzibare je v luxusnom 5* hoteli priamo pri pláži na severozápadnom pobreží. Tento hotel je už so službami all inclusive. Batožinu si pokojne môžete rozdeliť na 2 časti, kde si na safari zoberiete len časť vecí a zvyšok si odložíte v úschovni v meste Arusha. Cestou na letisko pri transfere na Zanzibar si túto odloženú batožinu vyzdvihnete.

Lety: 

Preferujeme lety s kvalitnými spoločnosťami. Najviac využívame letecké spoločnosti Emirates, Qatar Ariways, Turkish Airlines a lokálne spoločnosti pre miestne prelety. 


Cena zájazdu: 5500.00€ (pri obsadení izby a safari auta dvoma osobami) 


Cena zahŕňa: 

» letenku do Tanzánie s návratom zo Zanzibaru
» privátne safari pre 2 osoby podľa programu, privátny džíp
» anglicky hovoriaceho sprievodcu / šoféra
» let balónom v Národnom parku Tarangire
» všetky vstupné poplatky do národných parkov
» stravu formou plnej penzie + voda, káva, čaj počas safari
» leteckú záchrannú službu počas safari v prípade potreby
» preletovú letenku Arusha → Zanzibar
» letiskový transfer do hotela na Zanzibare
» poistenie insolventnosti CK 

Cena nezahŕňa: 

× vstupné víza do Tanzánie (50 USD)
× prepitné (približne 20 USD na deň pre sprievodcu a 5 USD hoteloch)
× fakultatívny výlet Masajská dedina (30 USD)
× fakultatívny výlet Olduvai Gorge (40 USD)
× cestovné poistenie

Itinerár zájazdu

Galéria

Mám záujem

* Odoslaním formuláru dávam súhlas na spracovanie osobných údajov

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že stránky prehliadate, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií